Microsoft Office 2008 SP2

Microsoft Office 2008 SP2 Service Pack 2 12.2.0

Pakiet biurowy Microsoftu na Mac

Zalety

  • Dużo wzorów dokumentów
  • Kompatybilność z plikami z innych wersji

Wady

  • Brak polskiego słownika
  • Skomplikowany interfejs

Dobry
7

Office 2008 to najpopularniejszy na świecie pakiet biurowy w wydaniu na komputery Mac. Wersja testowa zawiera wszystkie programy i jest w pełni funkcjonalna przez 30 dni.

Ogromna rzesza pracowników wielkich korporacji i małych firm nie wyobraża sobie każdego dnia pracy bez pakietu Office. Mogą z niego korzystać także użytkownicy komputerów Mac, choć różni się on znacznie od swojego odpowiednika na PC. W skład Office 2008 wchodzą edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i program do prezentacji, czyli Word, Excel i PowerPoint. Zestaw ten uzupełnia Entourage, aplikacja do obsługi poczty elektronicznej.

Office 2008 posiada niecodzienny interfejs.Większość opcji edycji znajduje się w panelu narzędziowym, który można dowolnie przesuwać i umieścić w pożądanym miejscu na ekranie. Przypomina on trochę inspektora z programów Apple, ale jest bardziej rozbudowany. Obsługuje się go dość wygodnie, zwłaszcza, że poszczególne panele można zwijać i rozwijać wedle potrzeby. Niestety duża ilość funkcji w przyborniku duplikuje się w menu i wprowadza zamęt.

Wszystkie programy pakietu Office 2008 działają dość szybko i stabilnie. Wspierane są wszystkie pliki obsługiwane przez odpowiednika pakietu na komputery PC, wliczając w to DOCX oraz XLSX. Co prawda pojawiają się drobne różnice w formatowaniu skomplikowanych dokumentów, jednak nie są one duże i wszystkie pliki stworzone w innych programach mają raczej niezmieniony wygląd.

Ogromnym minusem pakietu Office 2008 jest brak polskiego słownika. Uniemożliwia to sprawdzanie pisowni bezpośrednio z poziomu aplikacji. Na szczęście nie występują żadne problemy z polskimi literami. Wszystkie tematy graficzne i szablony zawierają czcionki obsługujące nasze narodowe znaki.

Wszystkie programy wchodzące w skład Office 2008 pozwalają na bardzo zaawansowaną edycję i nadają się do profesjonalnych zastosowań. Excel umożliwia tworzenie makr i używanie wszystkich formuł znanych z odpowiednika na system Windows. Niestety zupełnie inny interfejs wszystkich programów wyklucza bezbolesną przesiadkę na wersję dla Mac. Odnalezienie wszystkich potrzebnych funkcji w Office 2008 może zająć sporo czasu.

Office 2008 to pakiet biurowy dla potrzebujących na prawdę potężnego narzędzia. Mniej wymagający z powodzeniem mogą stosować darmowy OpenOffice.org.

Microsoft Office 2008 SP2

Download

Microsoft Office 2008 SP2 Service Pack 2 12.2.0

Opinie użytkowników o Microsoft Office 2008 SP2